خانه / بازی / اخبار بازی / شرکت Denuvo درباره کرک شدن Resident Evil 7 توضیحاتی ارائه کرد
Resident Evil 7

شرکت Denuvo درباره کرک شدن Resident Evil 7 توضیحاتی ارائه کرد

شرکت کپکام برای محافظت از بازی Resident Evil 7 در برابر خطر کرک شدن و افزایش میزان فروش بازی تصمیم گرفته بود تا از قفل امنیتی Denuvo استفاده کند اما این قفل امنیتی فقط چندین روز توانست دوام بیاورد و بازی Resident Evil 7 بسیار زودتر از آنچه که تصور می‌کردیم کرک شد، حال شرکت Denuvo در رابطه با این اتفاق توضیحات جالبی داده است.

پیش از آنکه بازی Resident Evil 7 منتشر شود شرکت کپکام این موضوع را تایید کرده بود که بازی از قفل امنیتی Denuvo استفاده خواهد کرد. وظیفه اصلی قفل امنیتی Denuvo این است که از عناوینی که به‌تازگی منتشر می‌شوند در برابر خطر کرک شدن محافظت کند و یا حداقل کرک شدن یک بازی را به تعویق بیاندازد تا شرکت‌ها بتوانند فروش مفید خود را در آن دوره داشته باشند و با ضرر مالی مواجه شوند، با این حال شرایط آنطور که پیش بینی می‌شد برای بازی Resident Evil 7 رقم نخورد و در مدت زمان کمتر از یک هفته پس از انتشار بازی ما شاهد کرک شدن این عنوان بوده‌ایم و این یعنی شکست Denuvo! دورزدن این قفل امنیتی در این مدت زمان کم کمی عجیب به‌نظر می‌رسد آن هم برای شرکتی که مدعی است از بهترین و کارآمدترین سیستم‌های محافظتی در قفل خود استفاده می‌کند هرچند شرکت Denuvo هنوز هم اعتقادی به این انتقاد‌ها ندارد.

به‌تازگی Thomas Goebl در واکنش به این اتفاق به سایت Eurogamer گفته است که ما همیشه قفل امنیتی خود را طوری پیاده سازی می‌کنیم که به سختی بتوان بازی را کرک کرد اما نباید انتظار داشت کاری کنیم که بازی تا ابد کرک نشود، او همچنین عنوان کرده است:

به‌مانند همیشه ما در تلاشیم تا با عرضه بروزرسانی‌های بهتر معایب قفل امنیتی خود را بهبود ببخشیم و اتفاقی که برای بازی Resident Evil 7 افتاده است نیز یک درس بزرگ برای ما خواهد بود. این موضوع که بازی جدید شرکت کپکام در فاصله کمی کرک شده درست است اما بازی‌های دیگری که از قفل ما استفاده نمی‌کنند بلافاصله پس از انتشار کرک می‌شوند ولی بازی Resident Evil 7 با استفاده از قفل امنیتی ما توانست یک تفاوت بین خود و دیگر عناوین ایجاد کند و چند روز بیشتر در برابر کرک شدن محافظت شود.

مدتی قبل اخبار نامعلومی در رابطه با اینکه شرکت Denuvo پول دریافتی از ناشرانی که بازی آن‌ها بسیار زودتر از زمانی که پیش‌بینی می‌شد کرک شود را به آن‌ها بازخواهد گرداند، شرکت Denuvo در واکنش به این خبر بارها اعلام کرد که قرارداد آن‌ها اصلا به اینصورت نخواهد بود و این خبر بی‌اساس می‌باشد.

حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا شرکت کپکام قفل امنیتی Denuvo را از بازی خود حذف خواهد کرد یا خیر.

Gamefa

درباره‌ی مهرداد خیاط محمدی

سردبیر سایت پی سی دی نیوز

مطلب برگزیده

بازی Outlast 2

بررسی بازی Outlast 2 | رستاخیز مرده‌ها در میعادگاه جنون

شاید اعتقادت و ارزش‌های یک شخص مهم‌ترین دارایی‌اش باشد که میل به انجام کاری را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *