خانه / تکنولوژی / مقصر اصلی انفجار گلکسی نوت 7 احتمالا دستکاری سامسونگ بوده نه باتری‌ها
گلکسی نوت 7

مقصر اصلی انفجار گلکسی نوت 7 احتمالا دستکاری سامسونگ بوده نه باتری‌ها

گرچه سامسونگ مشکلی را که برای اولین بار باعث انفجار نوت‌ها می‌شد، حل کرد، اما همه چیز بسیار پیچیده‌تر از آن به نظر می‌رسد که این کمپانی کره‌ای فکرش را می‎‌کرد. حال که موج دوم انفجار‌های گلکسی نوت ۷ شروع شده، سامسونگ به دنبال راهی است تا این مشکل را که باعث شده فبلتش از همان ابتدای عرضه به یک موضوع “داغ” تبدیل شود، حل کند. از همان اول که این قضیه شروع شد، هیچ پاسخ روشنی از طرف سامسونگ که علت انفجارها را مشخص کند داده نشده؛ جز این حقیقت که حالا می‌دانیم سامسونگ تامین کننده باتری این گوشی را تغییر داده است.

به‌هرحال، گزارش جدیدی از فاینشنال تایمز منتشر شده و تئوری قابل بحث و جالبی را مطرح کرده که این بار گناه را به گردن مهندسان سامسونگ بجای تامین کننده باتری می‌اندازد؛ این کمپانی مدعی شده بود که تامین کننده باتری، باتری‌های معیوب را درون گلکسی نوت ۷ قرار داده است؛ اما به نظر می‌رسد یکی از مدیران سامسونگ بصورت غیررسمی گفته که مشکل این گجت هوشمند نه از طرف باتری، بلکه از طرف مهندسان کمپانی که یک بهینه سازی (یا به نوعی دستکاری) را بر سیستم روی چیپ برای افزایش سرعت شارژ انجام داده‌اند و باتری تاب آن را نیاورده، بوده است.

اگر بخواهید که باتری را بیش از حد سریع شارژ کنید، اینکار باعث می‌شود که باتری بیشتر ناپایدار شود. اگر از یک موتور به سختی کار بکشید، منفجر می‌شود. یک چیزی باید داده شود تا به چیز بیشتری برسید. این دستگاه‌ها معجزات تکنولوژی هستند؛ اما ما چقدر می‌توانیم از یک تکه باتری لیتیوم-یون کوچک انرژی بیرون بکشیم؟

طبیعتا این فقط یک فرضیه است که توسط سامسونگ به تایید نرسیده، اما حداقل اگر سامسونگ نتواند که دلیل واقعی این مشکل را پیدا کند، ما شگفت زده نخواهیم شد. به علاوه که حالا مهم است که از این دست اتفاق‌ها دوباره پیش نیاید، چرا که اعتبار سامسونگ زیر سوال است.

اعتماد چیزی نیست که بشود یک شبه بدستش آورد، اما دقیقا از همان چیزهایی است که می‌شود در یک چشم به هم زدن از دستش داد.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا سامسونگ بعد از این مکافاتی که گلکسی نوت ۷ به بار آورده و با توجه به اطلاعات جدید فاش شده، اعتبار سابق را خواهد داشت؟

منبع: Phone Arena

درباره‌ی مهرداد خیاط محمدی

سردبیر سایت پی سی دی نیوز

مطلب برگزیده

ایسر

ایسر و معرفی چند لپتاپ خاص تا پایان سال 2017

به تازگی کمپانی ایسر اعلام کرده است که قرار است لپتاپ های خاص و مجهزی …

2 نظر

  1. قطعا ضربه سختی برای سامسونگ خواهد بود و قطعا برای مدتی محدود تعداد زیادی از مشتریانش را از دست خواهد داد.اما با شناختی که من از این کمپانی دارم حتی از خاکستر برخواهد خاست.با نوآوریها و پتنتهای جذابی که دارد مجددا با قدرت به بازار برخواهد گشت

    • بردیا مددی فرد

      تا حدی موافقم. یمدت طول میکشه تا مثل سابق بشه، اما بنظر من هم سامسونگ باز هم میتونه جزو بهترین ها بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *