خانه / بازی / اخبار بازی / نسخه بعدی سری Call of Duty به ریشه ها باز خواهد گشت
Call of Duty

نسخه بعدی سری Call of Duty به ریشه ها باز خواهد گشت

شرکت اکتیویژن به صورت رسمی، نسخه سال ۲۰۱۷ سری Call Of Duty را معرفی نمود. طبق گفته این شرکت، نسخه جدید سری ندای وظیفه به ریشه‌ها و نسخه های اول خود نزدیک است و قصد بازگشت به سمت آن‌ها را دارد.

طی کنفرانس مالی شرکت اکتیویژن برای اعلام آمار و ارقام سال ۲۰۱۶، این شرکت نسخه سال ۲۰۱۷ سری Call of Duty را تایید کرد؛ عنوانی که به وسیله استودیوی Sledgehammer Games در دست ساخت است و دست به دامن شدن سازندگان به گذشته و ریشه‌های این سری را نشان می‌دهد. استودیوی Sledgehammer Games پیش از این، بازی Call of Duty: Advanced Warfare را در سال ۲۰۱۴ ساخته بود که عنوان خوبی به حساب می‌آمد.

با وجود آن همه مخالفت و حاشیه‌هایی که بر سر تخیلی شدن بیش از حد Call Of Duty با نسخه Infinite Warfare به وجود آمد، جای هیچ تعجبی نیست که شرکت اکتیویژن به سراغ ریشه‌های سری برود تا بتواند باری دیگر، توجه همه را به ندای وظیفه جلب کند. طبق گفته اکتیویژن، مبارزات در نسخه جدید به صورت سنتی خواهند بود و بازی باری دیگر جایگاه‌ خود را پیدا خواهد کرد.

اکتیویژن بیان داشت که این پروژه علاوه بر طرفداران سری Call of Duty، سازندگان بازی را نیز در استودیوی Sledgehammer Games، هیجان زده و خرسند خواهد کرد.

اما قضیه وقتی جالب تر می‌شود که اکتیویژن به سراغ بحث در مورد نسخه اخیر ندای وظیفه می‌رود. این شرکت توضیح داد که عنوان Call of Duty: Infinite Warfare یک بازی با کیفیت و خلاقانه بود اما از طرفی اعتراف کرد که بازی آن طور که انتظار می‌رفت عمل نکرده است و وقایع فضایی بازی، بخشی از مخاطبان را درگیر خود نکرد. با این که اکتیویژن پیش از آغاز ساخت نسخه اخیر، ریسک و خطر وقایع فضایی را در بازی احساس می‌کرد و می‌دید، اما به نظر این شرکت مهم است که شور و اشتیاق یک استودیو و تیم را در نظر گرفت و تصمیم آن‌ها برای محتوای تولیدی را جدی تلقی کرد. با این که این بازی آن طور که اکتیویژن برنامه ریزی کرده بود به موفقیت نرسید، اما این شرکت بیان می‌کند که این حرکت باعث حفظ هسته استعداد در فرهنگ سری می‌شود و سبب می‌شود تا تیم‌های سازنده‌ای که در مورد ایده‌ای مشتاق و مایل هستند، فرصت رسیدن به آن و خلق کردنش را پیدا کنند.

فراهم کردن محیطی که بتواند این شور و اشتیاق را تشخیص دهد، یک جزء حیاتی برای موفقیت ما به حساب می‌آید و فرآیند یادگیری از اشتباهاتمان چیزی است که باعث می‌شود شرکت ما خاص باشد

Gamefa

درباره‌ی مهرداد خیاط محمدی

سردبیر سایت پی سی دی نیوز

مطلب برگزیده

بازی Outlast 2

بررسی بازی Outlast 2 | رستاخیز مرده‌ها در میعادگاه جنون

شاید اعتقادت و ارزش‌های یک شخص مهم‌ترین دارایی‌اش باشد که میل به انجام کاری را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *