خانه / پلتفرم / اکس باکس اسکورپیو / بررسی بازی Outlast 2 | رستاخیز مرده‌ها در میعادگاه جنون
بازی Outlast 2

بررسی بازی Outlast 2 | رستاخیز مرده‌ها در میعادگاه جنون

شاید اعتقادت و ارزش‌های یک شخص مهم‌ترین دارایی‌اش باشد که میل به انجام کاری را در وجود آدمی می‌گذارد در میان زمزمه‌های شیطان همیشه یک صدای آرام و آهسته شما را به رستگاری فرا می‌خواند و راه را نشان می‌دهد ولی این شیطان است که دستان شما را می رباید و از رسیدن به آن ناکام می‌شود. راه رستگاری؛ پیروی از ارزش و اعتقادات درستت است و کلیدش نیز در قلب توست پس تقاضا کن آنچه را که می‌خواهی از خدای خودت تا رستگار شوی. غیر ممکن است شما از طرفدران سبک Survival Horror باشید و عنوانی را با نام Outlast 2 نشناسید. بازی Outlast 2 دومین نسخه از مجموعه Outlast است که این بار استودیو سازنده این مجموعه، شما را به قلب آریزونای ایالات متحده آمریکا و در یک روستای بیمار می‌برد که طعم ترس واقعی را برای شما به ارمغان می‌آورد. در ادامه مقاله همراه پی‌سی‌دی نیوز بمانید تا ببینیم استودیو Red Barrels چه چیزی را برای بازیکنان آماده کرده است.

داستان بازی در رابطه با یک زوج خبرنگار جسور است که در رابطه با قتل مرموزانه یک زن حامله در آریزونا مشکوک شده‌اند و برای اینکه بتوانند از این موضوع برای خودشان موفقیتی دست و پا کنند راهی آن منطقه نفرین شده می‌شوند، در ابتدا شروع بازی شخصیت اصلی که بازیکنان در قالب وی ایفای نقش خواهند کرد در حالت نیمه خواب، کابوسی از دوران نوجوانی و دبیرستانش می‌بیند که در رابطه با دختری به نام جسیکا (Jessica) است. وی در ابتدای بازی در تلاش برای فرار از یک چیز عجیب است که در همین هنگام، همسر Blake Langermann (شخصیت اصلی) وی را از کابوس بیدار می‌کند و به او می‌گوید که جیسکا دیگر کیست؟ در این سکانس است که ما متوجه می‌شویم این جسیکا قرار است در داستان نقش مهمی ایفا کند. کمی بعد از ماجرای خواب؛ هلی کوپتر بعد از چند لغزش عجیب موتورش در محوطه نفرین شده سقوط می‌کند و یکبار دیگر کابوس و نشانه‌هایی از دوست دوران کودکی (بلیک لانجرمن) یعنی جسیکا می‌بینیم. او واقعاً کیست؟ آیا تسخیر شده است؟ آیا روح وی در این دنیا حبس شده است؟ فعلاً چیزی نخواهید فهمید!

داستان بازی بسیار پیچیده و عجیب خواهد بود، البته در ابتدای بازی بدین صورت است و شما با پیشروی در بازی و گرفتن یادداشت‌های متعددی که در بازی متداول هستند شفاف سازی در محیط روستا نفرین شده برایتان ایجاد می‌شود. داستان بازی در ابتدای خود و پس از جا به جا شدن اولویت این زوج برای بقا جذاب‌تر خواهد شد و می‌توان گفت که حالا می‌توان بر روی داستان‌های بازی‌های سبک Survival Horror حساب ویژه‌ای باز کرد. سبک Survival Horror عناوینی زیادی در صنعت گیمینگ حداقل به نوبه‌ی خود ندارد ولی اگر همین عناوین با کیفیت باشند و مانند بازی Outlast 2 بازیکنان را مبهوت و گیج در بازی رها کند تا خودشان راه بقا را بیایند برای بسیاری از ما کفایت می‌کند. در طول بازی همواره صلیب و انسان‌های به صلیب کشیده شده را خواهیم داشت که موضوعات دینی را اشاره خواهد کرد و تقابل میان خوبی و شرارت که اندکی تکراری بنظر می‌رسد ولی با این حال برای افراد بسیاری این مسئله جلوه نمی‌کند! اصلاً مگر Survival Horror داریم که اشاره دینی نداشته باشد؟ به هر حال آماده باشید که داستان سنگینی در انتظار شماست.

گیم پلی نیز یکی دیگر از نقاط قوت بازی Outlast 2 است و بسیار خوب و خوش ساخت جلوه می‌کند، گویا که تمامی نواقص نسخه اول را استودیو Red Barrels دریافت کرده و با جان و دل برروی آنها مشغول بکار شده است. شما در بازی سه انتخاب در صورت لو رفتن دارید: دویدن، پنهان شدن و در نهایت مرگ که توصیه می‌کنیم هیچ وقت این دسته از بازی‌ها را برای ابراز قدرت خودتان در تحمل سختی انتخاب نکنید، زیرا سطح کابوس شبانه (Nightmares) و بالاتر، واقعاً سخت و دشوار خواهد بود و کوچک‌ترین اشتباه شما را تبدیل به یک گوشت مرده در میعادگاه جنون می‌کند.

بازی Outlast 2

پیش‌تر گفتیم که شخصیت اصلی خبرنگار است؟ پس انتظار شات‌گان و سلاح‌های کلیشه سبک Survival Horror برای تکه تکه کردن دشمن را نداشته باشید حتی وی نمی‌تواند شخم بدست بگیرد و بجنگد. یار او به جز لین که همسرش است، یک دوربین خبرنگاری است که از قضا دید در شب هم دارد! تبریک میگویم حالا دید در شب دارید و می‌توانید تا فاصله اندکی افراد دیوانه را مشاهده کنید و از سرنخ‌های موجود فیلم برداری کنید و عکس بگیرید. اما این بار به جای گلوله برای بقا به باطری نیاز دارید. در این بازی باطری از هر چیز دیگری ارزشمندتر است و هر چه درجه سختی بازی بالاتر باشد باطری هم کمیاب‌تر می‌شود، در آخرین درجه بازی شما باید کل این بازی به جز مقادیر اندکی که شانس بیاورید و باطری پیدا کنید در تاریکی پیش روی کنید و آرزو داشته باشید کمی جلوتر یک خانه وجود داشته باشد که چراغی در آن روشن باشد.

به غیر از دوربین و باطری و کاغذهای یادداشت که نقش کم رنگی در بازی دارند جعبه‌های کمک‌های اولیه نیز وجود دارند که می‌توانید مقادیری از آن را در در اختیار داشته باشید. نوآوری اوت لست ۲ در کیف کمری بلیک (Blake) به چشم می‌خورد که تمامی چیزهایی که در اختیار دارید می‌توانید از دید اول شخص بازی برروی کمرتان تماشا کنید. اوج هنر استودیو Red Barrels در طراحی دشمنان بازی است که از هرچه که پیش‌تر از این دیده‌اید منفورتر هستند و دوست دارید که آن‌ها تکه تکه کنید ولی نمی‌توانید چون که اسلحه ندارید. از نقاط ضعف گیم پلی که در هنگام بازی که ممکن است شما را اذیت کند نحوه کشتن دشمنان بازی است که تنوع خاصی ندارد آن ها با تبر خود یک ضربه به سمت راست و چپ بدن شما می‌زنند و سپس تبر را تا آخر در شکم شما فرو می‌کنند و دیگری هوش مصنوعی دشمنان بازی می‌باشد که برای مدت زمان که بازی می‌کنید ممکن است در دفعاتی شما را آزار بدهد و باعث دلسردی شما بشود.

در نهایت می‌رسیم به بخش گرافیک بازی که به لطف آنریل انجین ۳ (Unreal Engine 3) همه چیز واقع گرایانه‌تر از نسخه قبل شده است. طراحی دشمنان و محیط بازی و از همه مهم‌تر تحقق اتمسفر سنگینی که استودیو سازنده به دنبالش بوده را مدیون موتور بازی سازی آنریل ۳ هستیم. نورپردازی و عمق کیفیت بافت و تکسچرها در بازی شما را به وجد خواهد آورد. گرافیک بازی Outlast 2 به جرات می‌توان گفت که یک بهبود اساسی نسبت به نسخه پیشین خود خواهد بود، زیرا استودیو سازنده بر روی تک تک جزییات کار کرده است و از این بابت می‌توانیم به آن‌ها بگوییم این بخش بی‌نظیر است. طراحی هنری و گرافیک بصری و فنی چشم نواز و عالی است.  اگر نوبتی هم باشد قطعاً نوبت به صداگذاری و موسیقی متن بازی است که بی‌نظیر و خارق‌العاده اجرا شده؛ برروی تک تک اشیایی که در بازی فکرش را بکنید صداگذاری انجام شده است. هنگامی که شما به لا به لای بوته‌ها پنهان می‌شوید صدای خش خش بوته‌ها شما را شگفت زده و میخکوب خواهد کرد. موسیقی متن‌های بازی Outlast 2 یکی از باشکوه‌ترین و همچنین ترسناک‌ترین موسیقی متن‌های سبک ترس و بقا در این چند سال اخیر است و می‌تواند وحشت ناب را به شما القا کند.

جمع بندی

بازی Outlast 2 یک عنوان خوش ساخت است که می‌تواند با ۱۰ ساعت گیم پلی خود شما را با ترس واقعی رو به رو بکند. استودیو Red Barrels با ساخت Outlast خود را معرفی کرد و با Outlast 2 باری دیگر بر صحنه سبک ترس و بقا وارد شد و نامی از خود بر جای گذاشت که تا سال‌های سال فراموش نخواهد شد. این بازی برای کسانی که دوست دارند روحیه و قدرت مقابله خود را با ترس بسنجند ساخته شده است و اگر عاشق سبک ترس و بقا هستید بدون شک هم اکنون از لینک زیر این عنوان را دریافت کنید و به سرزمین‌های مرده وارد شوید زیرا که شما را فرا می‌خوانند.

تهیه شده در پی‌سی‌دی نیوز

شاید اعتقادت و ارزش‌های یک شخص مهم‌ترین دارایی‌اش باشد که میل به انجام کاری را در وجود آدمی می‌گذارد در میان زمزمه‌های شیطان همیشه یک صدای آرام و آهسته شما را به رستگاری فرا می‌خواند و راه را نشان می‌دهد ولی این شیطان است که دستان شما را می رباید و از رسیدن به آن ناکام می‌شود. راه رستگاری؛ پیروی از ارزش و اعتقادات درستت است و کلیدش نیز در قلب توست پس تقاضا کن آنچه را که می‌خواهی از خدای خودت تا رستگار شوی. غیر ممکن است شما از طرفدران سبک Survival Horror باشید و عنوانی را با نام Outlast 2 نشناسید. بازی Outlast…

Outlast II

عالی - ۸۸%

۸۸%

عالی

نکات مثبت: گرافیک هنری و فنی بی نظیر، داستان گیرا، موسیقی متن وحشت انگیز و صداگذاری بی نظیر | نکات منفی: هوش مصنوعی با وجود پیشرفت هنوز هم ضعیف بنظر می رسد،نحوه حمله دشمنان تکراری است

دانلود نسخه PC بازی Outlast II
User Rating: 4.75 ( 2 votes)

درباره‌ی مهرداد خیاط محمدی

سردبیر سایت پی سی دی نیوز

مطلب برگزیده

اکس‌باکس اسکورپیو

مشخصات فنی اکس‌باکس اسکورپیو اعلام شد

سرانجام دیجیتال فاندری مشخصات کنسول جدید مایکروسافت با نام اکس‌باکس اسکورپیو را با انتشار تریلری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *