خانه / بازی / اخبار بازی / همه چیز درباره آپدیت اکتبر بازی Clash of Clans
بازی Clash of Clans

همه چیز درباره آپدیت اکتبر بازی Clash of Clans

این روزها تقریبا هر کسی که یک گجت هوشمند دارد، حداقل یکی از بازی‌های استراتژیک آنلاین را نیز روی گجت خود نصب کرده که شاخص‌ترین آن‌ها، عناوین ساخته سوپرسل مثل عنوان Clash Royal و بازی Clash of Clans می‌باشند. هرچند که شاید اکنون رویال طرفدار بیشتری داشته و CoC دیگر برای همگان چندان جذاب نباشد، اما اخیرا یک بروزرسانی جدید برای عنوان قدیمی‌تر منتشر شده که همراه با چندین بهبود و ویژگی جدید است؛ با هم به بررسی آن می‌پردازیم.

برج بمب (Bomb Tower)

bomb-tower-clash-of-clan

این مورد، مدت‌هاست که در کلش رویال وجود داشته و برخلاف اکثر مواردی که قبلا از بازی Clash of Clans به رویال رفته بودند، اینبار این رویال است که از ویژگی‌هایش به برادر بزرگتر خود وام می‌دهد.

این ساختمان، از تاون هال لول ۸ آزاد شده و تا لول ۲ نیز قابل ارتقاست. در تاون هال ۹ قابل ارتقا به لول ۳، اما در تاون هال ۱۰ ضمن ارتقا به لول ۴، می‌توان دومین برج را نیز نصب کرد. و درنهایت در لول ۱۱، شما یک جفت برج بمب افکن مکس خواهید داشت.

bomb-tower-stats

عملکرد

این برج، عملکرد جالبی دارد؛ مخصوصا برای نیروهای کوچکی مثل بربر و آرچر که گاها یک سوپرسرباز و معمولا یک سرباز ضعیف معمولی را بوجود می‌آورند. اما چرا سربازان کوچک؟ این برج با سرعت تقریبا خوبی بمب‌هایی را پی‌درپی بر سر دشمنان می‌ریزد و نکته جالب اینجاست که وقتی این برج نابود شود، یک بمب بزرگ در دل آن فعال می‌شود که هنگام عبور سربازان دشمن پس از نابود کردن برج، بوممم….!!؛ البته اینجاست که جواب چرا داده شده و می‌بینیم که تمام آن بربرها که دور برج جمع شده بودند، شربت شهادت را سر می‌کشند.

clash-of-clans-bomb-tower-3

ساحره (Witch)

ساحره یکی از آن نیروهایی است که به شخصه زیاد از آن استفاده نمی‌کنم و درواقع تا به حال بجز برای نیروی کمکی دادن به دوستان، هیچوقت آن را نساخته‌ام؛ مهمترین دلیل این بود که با وجود اشغال مقدار زیادی از کمپ، خیلی سریع از بین می‌رفت. اما پس از این آپدیت، فکر می‌کنم که به یکی از نیروهای ثابت بیشتر افراد تبدیل شود.

witch_level1

در آپدیتی که در ماه اکتبر سال جاری میلادی برای بازی Clash of Clans منتشر شد، هیتپوینت (Hitpoint) این نیرو به بیش از ۳ برابر و به ۲۵۰ واحد افزایش در لول یک یافته که واقعا تغییر بزرگی است. مثل این می‌ماند که شما با ساختن یک ویچ، سه ویچ دارید؛ یا فرض کنید که تا الان در میدان نبرد، همین ویچ پیش از این آپدیت، بیش از سه بار مرده بود؛ اما تغییرات به اینجا خلاصه نمی‌شود و تغییر کوچکی هم در دمیج آن مشاهده می‌شود. پیش از این ۲۵ بود، اما حالا ۳۰ واحد در لول یک شده است.

جا دارد به احترام این نیروی جنگنده که تقریبا می‌شود گفت یک نیروی کاملا جدید است، به پا خواسته و احترام نظامی بجا آوریم.

جنگ‌های دوستانه (Friendly Wars)

احتمالا خیلی‌ها منتظر این ویژگی در بازی Clash of Clans بودند. بگذارید توضیح دهم؛ فکر کنید شما لیدر یک کلن هستید و دوستتان هم یک کلن دارد. می‌خواهید که به یکدیگر ثابت کنید کلن کدام یکی قوی‌تر است. یا حتی، فرض کنید که به یک کلن باخته‌اید که واقعا به هردلیلی بدجوری دردناک بوده و تشنه انتقام هستید. اینجاست که جنگ دوستانه وارد می‌شود. قبلا چلنج‌های بین اعضای کلن را دیده بودیم، اما بین دو کلن، آن هم بصورتی که کلن رقیب را هرکجای دنیا که می‌خواهد باشد خودتان بتوانید انتخاب کنید…

برای این کار، ابتدا کلن مورد نظر خود را از فهرست جستجو، بوکمارک‌ها یا حتی از کلن افراد گلوبال پیدا کنید.

img_2935

سپس گزینه‌ی Challenge را که در صورت فعال بودن در زیر مشخصات کلن مورد نظر وجود دارد، انتخاب کنید.

img_2936cf

حال مشخصات نبرد از جمله تعداد نفرات (۵ تا ۵۰)، زمان آماده سازی (یک ساعت تا یک روز) و مدت زمان خود نبرد (یک ساعت تا یک روز) را انتخاب کرده و درخواست را ارسال کنید. این درخواست در چتروم کلن و برای همه قابل مشاهده خواهد بود.

img_2937cf

آموزش سریع

شاید خیلی از شما هم مثل من، یک یا چند ترکیب برای سربازان‌تان در نظر داشته و هردفعه، برای ساخته شدن در کمترین زمان، به هر باراکس تعداد و نوع مشخصی از سربازها را در دستور ساخت قرار می‌دادید. علاوه‌ بر این، برای کمتر شدن زمان آماده شدن سربازان برای نبرد بعدی، قبل از جستجو برای نبرد، یکسری سرباز هم در ردیف ساخت می‌گذاشتید. حالا دیگر به این همه تفکر و تلاش نیازی نیست؛ چون با ویژگی جدیدی که سوپرسل به بازی اضافه کرده، تمام این‌ها را یکجا خواهید داشت.

در این ویژگی، فقط کافی است که دستور ساخت سربازان را داده و نیازی هم نیست که ترتیب خاصی برایش معین کنید، چون زمان نهایی یکسان خواهد بود. باراکس‌ها بطور یکپارچه عمل خواهند کرد و زمان آموزش نیروها بسته به سطح سربازخانه و تعداد آن، کمتر خواهد بود. علاوه‌بر آن، امکان این به وجود آمده که تا ۳ ترکیب را در سربازخانه خود ذخیره کرده و هزینه تمام این ترکیب‌ها به شما نشان داده خواهد شد که برای انتخاب هدف حمله بعدی‌تان بسیار کاربردی است. تازه، وقتی کمپ خود را پر کردید، می‌توانید ترکیب‌تان را دوباره در ردیف آموزش قرار داده که دیگر به ۴ واحد نیرو (اگر ۴ باراکس داشته باشید) نیست و تا آخر همه را می‌سازد؛ یعنی به محض برگشت از حمله، کمپ شما پر شده و یا مدت خیلی کوتاه‌تری را منتظر خواهید ماند.

img_2939cf

سایر تغییرات

بقیه تغییرات در بروزرسانی جدید بازی Clash of Clans به بزرگی قبلی‌ها نیستند؛ ولی موثر هستند. جمع بندی لیست کامل تغییرات در زیر آمده:

 • حذف دمیج ۱٫۵ برابری جاینت بام بر هاگ رایدر
 • سطح جدید ۷ ویزارد در تاون هال لول ۱۰
 • آزاد شدن ویزارد لول ۶ برای تاون هال لول ۹
 • افزایش کوچک در دمیج و هیتپوینت ویزارد لول ۶
 • سطح جدید ۱۱ هیدن تسلا در تاون هال ۱۱
 • حذف اثر دوبرابری هیدن تسلا بر P.E.E.K.A
 • سطح جدید ۵ Baby Dragon در تاون هال ۱۱
 • سطح جدید ۱۰ برای مورتار در تاون هال ۱۱
 • افزایش دمیج مورتار در لول‌های ۸ و ۹
 • افزایش اسکلت‌های حاصل از Skeleton Spell به ۲۶ عدد و طولانی‌تر شدن مدت‌زمان اثر آن
 • نیروهای کلون شده توسط معجون مخصوص آن مدت‌زمان خیلی بیشتری خواهند ماند
 • کاهش مقدار کمی از هیت‌پوینت Bowler
 • سطح جدید ۶ دراگون در تاون هال ۱۱
 • سطح جدید ۵ اکس-بوء لول در تاون هال ۱۱
 • ۲۵ قطعه دیوار بیشتر در تاون هال ۱۱
 • کاهش قیمت یا زمان ساخت:

     – ویزارد لول ۶

     – دراگون لول‌های ۳-۵

     – تمامی لول‌های Baby Dragon

     – Cannon لول‌های ۱۲ و ۱۳

     – آرچر تاور لول‌های ۱۱-۱۳

     – مورتار لول‌های ۸ و ۹

     – ویزارد تاور لول‌های ۷ و ۸

     – هایدن تسلا لول‌های ۵-۸

     – اکس-بوء لول‌های ۲-۴

 • بهبودهای جنگ بین کلن‌ها:

– حتی اگر در حمله انفرادی خود ستاره‌ای بدست نیاورید (شکست بخورید)، بخشی از امتیاز و منابع آن را دریافت خواهید کرد.

   – دیگر با کاهش امتیاز بدست آمده هنگام حمله به رقبایی با تاون هال پایین‌تر مواجه نخواهید شد.

   – رقبای سرسخت‌تر تا حداکثر ۱۰ XP، امتیاز بیشتری را به امتیاز کلن‌تان اضافه خواهند کرد.

بر اساس گفته‌های سوپرسل، این بهبودها در جهت کاهش جنبه‌های منفی حمله‌هایی که بیشتر بلند پروازانه‌اند تا معقول و در مقابل، افزایش جایزه نهایی برای حمله‌هایی است که زیباتر و تر‌وتمیزتر انجام گرفته‌اند می‌باشد. ضمن اینکه امتیازدهی کلن‌ها بر پایه قدرت دفاعی رقیب، بهبود زیادی یافته و کلن‌هایی که در وار‌های سخت‌تر و سطح بالاتر شرکت ‌کنند، امتیاز بیشتری نیز دریافت خواهند کرد.

شما مخاطبان عزیز می‌توانید با مراجعه به بخش «دانلود بازی Clash of Clans 8.551.4» به دانلود نسخه اندروید این آپدیت، اقدام کنید.

نظرات خود را در رابطه با آپدیت جدید بازی Clash of Clans با ما درمیان بگذارید.

 تهیه شده در پی سی دی نیوز

درباره‌ی مهرداد خیاط محمدی

سردبیر سایت پی سی دی نیوز

مطلب برگزیده

بازی Outlast 2

بررسی بازی Outlast 2 | رستاخیز مرده‌ها در میعادگاه جنون

شاید اعتقادت و ارزش‌های یک شخص مهم‌ترین دارایی‌اش باشد که میل به انجام کاری را …

یک نظر

 1. علیرضا علی محمدی

  فوق العاده بازیو چرت کردن واقعا مسخره شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *