خانه / فیلم و سریال / اخبار فیلم و سریال / باکس آفیس | جدول فروش فیلم‌های هالیوود در هفته اخیر
باکس آفیس

باکس آفیس | جدول فروش فیلم‌های هالیوود در هفته اخیر

شاید فیلم لوگان (Logan) شرکت فاکس (Fox) در مورد پیری و شکست‌ خوردگی‌ها و این چیزها باشد اما به نظر می‌رسد که در ولورین پیر، هنوز هم زندگی جریان دارد زیرا این اثر توانست یک افتتاحیه خوب ۸۵٫۳ میلیون دلاری را تجربه کند. شاید این بزرگ‌ترین افتتاحیه یک فیلم بزرگسالانه درجه سنی R نبود (بله، ددپول (Deadpool) همچنان بر تخت پادشاهی نشسته است) اما تقریبا همه از فیلم سیاه و خونین جدید جیمز منگولد (James Mangold) رضایت کامل داشته‌اند. از نظر تئوری، درجه سنی R باید ضربه کارآمدی به فروش فیلم‌ می‌زد و این فیلم باید یک ریزش قابل توجه مخاطب را تجربه می‌کرد اما این اتفاق نیافتاده است و فیلم لوگان ثابت می‌کند که ژانر کامیک بوک و ابرقهرمانی می‌تواند از آن‌چیزی که هم‌اکنون است، فراتر برود و حتی با تغییر لحن و فضا، باز هم مخاطب را جذب و محو خود کند. در ادامه با تحلیل و بررسی باکس آفیس (Box Office) این هفته همراه باشید.

فیلم لوگان در ۴,۰۷۱ سالن سینما روی پرده رفت، بزرگ‌ترین اکران یک فیلم بزرگسالانه. نزدیک‌ترین فیلم به آن، جاسوس (Spy) سال ۲۰۱۵ با بازی ملیسا مک کارتی (Melissa McCarty) است که در ۳,۷۱۱ سالن سینما روی پرده رفته و ۲۹ میلیون دلار فروخته بود. در حالی که جاسوس تنها ۷,۸۳۸ دلاری از هر سینما بدست آورد، فیلم لوگان توانست از هر سالن ۲۰٫۹ هزار دلار بدست بیاورد و فعلا بزرگ‌ترین افتتاحیه سال ۲۰۱۷ را دارد.

از ۸۵٫۳ میلیون دلار فروش فیلم لوگان، ۱۰٫۱ میلیون دلار آن از ۳۸۱ سینمای آیمکس (IMAX) بدست آمد. این دومین اکران پرفروش یک فیلم بزرگسالانه در سینماهای آیمکس است (اولی، باز هم ددپول با ۱۶٫۳ میلیون دلار). فیلم لوگان در سینماهای آیمکس بین المللی هم ۱۰٫۶ میلیون دلار فروخت و در آنجا هم تبدیل به دومین اکران پرفروش یک فیلم بزرگسالانه در سینماهای آیمکس شد (همان طور که حدس زدید، ددپول در آنجا هم اول است).

فیلم لوگان در روز جمعه ۳۳ میلیون دلار فروخت و در روز شنبه، ۳۱٫۳ میلیون دلار بدست آورد. ناگفته نماند که فیلم ریشه‌های مردان ایکس: ولورین (X-Men Origins: Wolverine) در سال ۲۰۰۹، از ۴,۰۹۹ سالن سینما، میانگین ۸۵ میلیون دلار فروخته بود. داستان فیلم لوگان در آینده نزدیک جریان دارد. لوگان مشغول مراقبت از پروفسور ایکس (Professor X) مریض است. او که از چشم بشریت پنهان شده است، با ورود یک جهش یافته جوان که توسط نیروهای تاریک تعقیب می‌شود، تصمیم می‌گیرد تا بازگردد و کارهای ناتمام‌اش را به پایان برساند. در این فیلم، پاتریک استیوارت (Patrick Stewart) یک بار دیگر در نقش پروفسور ایکس حضور دارد و دافنه کین نقش کلون مونث لوگان، لارا کینی ملقب به ایکس ۲۳ را بازی می‌کند. همچنین حضور استیفن مرچنت در نقش کالیبان و بوید هلبروک در نقش پیرس (Pierce) در فیلم تایید شده است.

لوگان در بازار بین المللی هم آغاز تحسین برانگیزی داشت، این فیلم از ۸۱ بازار، میانگین ۱۵۲ میلیون دلار فروخت. فروش فیلم در بازارهای مختلف به ترتیب این گونه بود: چین با ۴۶٫۳ میلیون دلار، انگلستان با ۱۱٫۴ میلیون دلار، کره جنوبی با ۸٫۲ میلیون دلار، برزیل با ۸٫۱۷ میلیون دلار، روسیه با ۷٫۱ میلیون دلار، فرانسه با ۶ میلیون دلار و غیره. این سومین اکران بزرگ بین المللی شرکت فاکس است که در پشت فیلم مردان ایکس: روزهای گذشته آینده (X-Men: Days of Future Past) با ۱۷۲ میلیون دلار و آواتار (Avatar) با ۱۶۴ میلیون دلار قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که فیلم لوگان از جنگ ستارگان اپیزود سوم: انتقام سیت (Star Wars: Episode III—Revenge of the Sith) با ۱۴۵ میلیون دلار و عصر یخبندان: ظهور دایناسورها (Ice Age: Dawn of the Dinosaurs) با ۱۵۱ میلیون دلار عبور کرده است.

دیگر اکران این هفته، فیلم کلبه (The Shack) از ۲,۸۸۸ سالن سینما، میانگین ۱۶٫۱ میلیون دلار فروخت و در جایگاه سوم باکس آفیس قرار گرفت. فروش فیلم به اندازه‌ای خوب بوده که بتوانیم بگوییم ژانر مذهبی هنوز نمرده است. اکران فیلم کلبه، هفتمین افتتاحیه بزرگ ژانر مسیحی است. در این فیلم بازیگرانی همچون سام ورثینگتون و اکتاویا اسپنسر ایفای نقش می‌کنند. این فیلم امتیاز ۱۵ درصد را در سایت راتن تومیتوز ثبت کرده اما از مخاطبان‌اش امتیاز A را دریافت کرده است. امتیاز فیلم در سایت IMDB فعلا ۶٫۵ است.

فیلم پیش از اینکه بمیرم (Before I Fall) ناموفق ظاهر شد و از ۲,۳۴۶ سالن سینما، میانگین ۴٫۹ میلیون دلار فروخت. البته این فروش کافی بود تا فیلم در جایگاه پنجم باکس آفیس قرار بگیرد. این فیلم در روز جمعه ۱٫۶ میلیون دلار فروخت و در روز شنبه ۱٫۹ میلیون دلار. این افزایش فروش نشان می‌دهد که فیلم توانسته مخاطبان‌اش را راضی کند و آن‌ها دیگران را به تماشای فیلم دعوت کرده‌اند. این فیلم از مخاطبان‌اش امتیاز B را دریافت کرد و در سایت IMDB فعلا امتیاز ۶٫۶ را دارد.

فیلم برو بیرون (Get Out) یک افت کوچک ۲۲ درصدی را تجربه کرد و با فروش تحسین برانگیز ۲۶٫۱ میلیون دلاری، در جایگاه دوم باکس آفیس قرار گرفت. فروش کلی این فیلم تا اینجا ۷۵٫۹ میلیون دلار است. انیمیشن لگو بتمن (The Batman Lego Movie) با ۱۱٫۶ میلیون دلار فروش در جایگاه چهارم قرار گرفت و فروش کلی‌اش را به ۱۴۸ میلیون دلار رساند.

برنده اسکار بهترین فیلم سال، فیلم مهتاب (Moonlight) در این هفته ۲٫۵ میلیون دلار فروخت و با یک افزایش فروش ۲۵۵ درصدی رو به رو شد! این فیلم تا اینجا ۲۵٫۳ میلیون دلار فروخته است؛ اما جایی در میان ده فیلم برتر باکس آفیس این هفته ندارد. در زیر می‌توانید نگاهی داشته باشید به جدول باکس آفیس در هفته ای که گذشت:

باکس آفیس

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟

هفته آتی، یکی دیگر از آثار موردانتظار سال روی پرده می‌رود، یعنی فیلم کونگ: جزیره جمجمه (Kong: Skull Island). در این فیلم علاوه بر خانم برنده اسکار، بری لارسون، تام هیدلستون هم در نقش کاپیتان جیمز کنراد حضور دارد. از دیگر بازیگران فیلم می‌توان به کوری هاوکینز، جیسون میچل، ساموئل ال جکسون، جان گودمن، توماس مان و توبی کبل اشاره کرد. جوردن وت رابرتز کارگردان فیلم پادشاهان تابستان (The Kings of Summer) سازنده این فیلم است و فیلمنامه را یک تیم چهارنفره، از جمله درک کانلی نویسنده فیلم دنیای ژوراسیک (Jurassic World)، دن گیلروی نویسنده فیلم شبگرد (Nightcrawler)، مکس برنستین نویسنده فیلم گودزیلا (Godzilla) و جان گتینز نویسنده فیلم فولاد واقعی (Real Steel)، نوشته‌اند.

وت رابرتز گفته است که فیلم کونگ: جزیره جمجمه قرار است بزرگ‌ترین کینگ کونگ سینما را به تصویر بکشد. این کینگ کونگ قرار است ۱۰۰ پا طول داشته داشته باشد و به نظر می‌رسد حتی از این میزان هم بزرگ‌تر باشد. داستان این فیلم در دوران جنگ ویتنام جریان دارد و باید دید تا چه اندازه می‌تواند موفق باشد.

ماه مارس امسال با حضور فیلم لوگان، کونگ: جزیره جمجمه و دیو و دلبر (Beauty and the Beast) از شرکت دیزنی (Disney) می‌‎تواند تاریخ‌ساز شود. البته انتظار نمی‌رود که کونگ یا دیو و دلبر بتوانند افتتاحیه عظیم ۱۵۲٫۵ میلیون دلاری فیلم عطش مبارزه (Hunger Games) را تکرار کنند اما قطعا عالی خواهند بود و باید انتظار رکوردشکنی‌های زیادی را در این ماه داشته باشیم.

Gameshot

درباره‌ی مهرداد خیاط محمدی

سردبیر سایت پی سی دی نیوز

مطلب برگزیده

Escape Plan 2

دیو باتیستا جای شوارتزنگر را در فیلم Escape Plan 2 می‌گیرد

فیلم Escape Plan 2 که فعلا عنوان The Escapening را یدک می‌کشد، قرار است ساخته …

2 نظر

  1. قالب جدید مبارک
    یخورده بغلای صفحه زیاد خالیه بنظرم
    یخورده هم زیاد روشنه. یکم تیره تر باشه بهتره بنظرم. چون شبا چشای ادم داغون میشه
    قبلی یخورده تیرگی داشت، این بیشتر روشنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *